Flash News: Bezpłatna biblioteka ikon dostępna w Google Fonts

Popularna biblioteka bezpłatnych fontów – Google Fonts zyskała nową funkcjonalność. Od wtorku (02.03.2021) pojawiła się możliwość wyszukiwania i pobierania ikon. Nowe zasoby podobnie jak fonty można pobierać i stosować w witrynach i aplikacjach za darmo (licencja Open Source, Apache license 2.0).

Nowe grafiki bazują na znanej bibliotece Material Icons.  Do dyspozycji użytkowników zostało przekazanych 5 sposobów filtrowania grafik ze względu na ich kształt:

  • Outlined – krawędź bez wypełnienia
  • Filled – z wypełnieniem
  • Rounded – obłe/okrągłe
  • Sharp – z ostrymi rogami/krawędziami
  • Two tone – dwukolorowe/dwutonowe

… oraz podział ze względu na kategorię grafik (18 kategorii).

Nowe ikony dostępne w Google Fonts są bezpośrednią odpowiedzią na konkurencyjną stronę z podobną biblioteką istniejącą już od kilku lat – https://materialdesignicons.com/ zarządzaną przez Austina Andrewsa. Nowe grafiki powinny szczególnie przypaść do gustu osobom zajmującym się projektowaniem stron internetowych.

Dodatkową informacją jest fakt, że Google Fonts odświeżyło swoje logo. Stare niebieskie koło z białą literą F zostało zastąpione przez kolorowy symbol przypominający litery AB.

Nowa biblioteka ikon od Google dostępna jest pod adresem: https://fonts.google.com/icons

Źródło:

Przemysław Oskaldowicz
Przemysław Oskaldowicz

Senior SEO Specialist

Swoje pierwsze sukcesy w zdobywaniu pozycji w wynikach wyszukiwania miał już w 2008 roku. SEO z pasji przerodziło się w zawód, który ewidentnie sprawia mu dużo satysfakcji. Mocno zaangażowany w każdy projekt, na który stara się patrzeć całościowo. Prywatnie fan Formuły 1.

Udostępnij w mediach społecznościowych:facebooklinkedintwitter
Wpis przeczytano już --- razy, dziękujemy!

Najnowsze wpisy

Potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami

autorPrzemysław TrzeplasygnetWięcej informacji
wave