Flash News: 4 zmiany w raporcie stanu indeksu (Index Coverage report)

Raport stanu indeksu (ang. Index Coverage report) doczekał się 4 usprawnień. Ogłoszono je w poniedziałek 11.01.2021 roku na blogu Google Search Central i są one odpowiedzią na zgłoszenia generowane przez użytkowników narzędzia Google Search Console. Oto lista wprowadzonych zmian:

  • Usunięto ogólne powiadomienie o anomaliach w trakcie skanowania. Zastąpiono je precyzyjniejszymi informacjami dotyczącymi napotkanych błędów przez Google Bota.
  • Strony, które zostały zgłoszone, ale zablokowane przez robots.txt i zostały zaindeksowane, są teraz zgłaszane jako „zaindeksowane, ale zablokowane” (ostrzeżenie) zamiast „zgłoszone, ale zablokowane” (błąd).
  • Dodano nowe powiadomienie „zaindeksowane bez treści” (ostrzeżenie).
  • „Miękkie” błędy 404 są teraz celniej rozpoznawane.

Raport stanu indeksu jest relatywnie nowym zbiorem danych – pierwszy raz został uruchomiony w 2018 roku. Można go wywołać w narzędziu Google Search Console korzystając z linku https://search.google.com/search-console/index

Przemysław Oskaldowicz
Przemysław Oskaldowicz

Senior SEO Specialist

Swoje pierwsze sukcesy w zdobywaniu pozycji w wynikach wyszukiwania miał już w 2008 roku. SEO z pasji przerodziło się w zawód, który ewidentnie sprawia mu dużo satysfakcji. Mocno zaangażowany w każdy projekt, na który stara się patrzeć całościowo. Prywatnie fan Formuły 1.

Udostępnij w mediach społecznościowych:facebooklinkedintwitter
Wpis przeczytano już --- razy, dziękujemy!

Najnowsze wpisy

Potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami

autorPrzemysław TrzeplasygnetWięcej informacji
wave